En vecka till boksläpp

Om exakt en vecka så släpps Springor av mörker! Och jag är villig att erkänna att nerverna är på helspänn och jag försöker komma på om det är någonting jag missar kring släppet.

Springor av mörker har verkligen fått en drömstart med en 5:a av BTJ och att den sålde slut på försläppet på bokmässan. Under veckan har det dykt upp flera recensioner och de har varit så fina! Det har varit lite överväldigande hur många som redan läst eller börjat läsa min lilla skräckbok.

Nu kan jag se att det är några biblioteket som börjar plocka in boken, vilket är jättekul. Det är flera som har hört av sig till mig att de vill köpa boken av mig och få den signerad och jag är så glad och tacksam över det, och vill du ha ett signerat ex är det bara att säga till.

Springor av mörker släpps officiellt 11 oktober och kommer du finnas i all nätbokhandel. Du kan även be din lokala bokbutik eller bibliotek att köpa in boken.

Jag håller på att planera bokreleasen som jag kommer ha på Nässjö Stadsbibliotek 12:e oktober mellan 10-12. Men mitt i allt det här ska jag försöka njuta av boksläppsbubblan och min bok. Jag släpper min andra bok, och det är ju helt fantastiskt!

2 reaktioner till “En vecka till boksläpp

Lägg till din

  1. Oj vad spännande med boksläpp 😃👏🏻. Å vad kul att boken gick så bra på bokmässan! 😃 Hoppas att den kommer fortsätta att gå bra.

    Ta hand om dig och va rädd om dig❣️🤗

    Gilla

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Blogg på WordPress.com.

Upp ↑