Tänk att halva arbetsveckan redan har gått! Och det känns som att jag gör massor men samtidigt knappt någonting.
Jag fortsätter att ha en lite lugnare period med skrivandet men uppföljaren till Ett illegitimt barn växer stadigt och nu är det inte länge kvar tills jag är halvvägs. Dagen har också bestått av att fotografera nya produktbilder till tryckeriet, och packa ordrar. Jag har även fått tillbaka Ett hus av ben och knotor från redaktören och jag har börjat lite smått med redigeringen, men nästa vecka när min lugna period är över så blir det full fokus på redigeringen.
Barnen var riktigt taggade på att Paw Patrol filmen kom på Netflix idag så när jag hämtat dem på förskolan myste vi tre ner oss i soffan med lite frukt och mackbitar och kollade. Det passade väldigt bra då det blåste riktigt kallt ute och vi alla var lite småtrötta.

Nu på kvällen fick jag ljudfilen för min nästa novell som ska släppas snart så imorgon blir det att lyssna igenom den.
Barnen ska vara utklädda på förskolan imorgon och gissa om de är taggade, de bestämde redan i måndags vad de ville vara utklädda till och vi har plockat fram dräkterna.
Skönt att ha en lugnare period. Göra annat istället. Så det inte blir så enformigt att bara sitta & skriva.
Ska bli så spännande att läsa del 2 av Ett legitimerat barn. Läängtar! 😊
Mysigt att se film & äta mellis tillsammans 🥰.
Jag tror det är för att se en hel macka blir så mäktigt. Men en macka små delar ser mindre mäktigt ut.
Kul att dem är taggade på att klä ut sig.
Ta hand om dig och va rädd om dig❣️🤗
GillaGilla
Du behöver allt en lugnare period. Du gör ju något precis hela tiden. Tänkte träna idag, men struntar i det. Har en grym träningsvärk. Däremot kanske jag kostar på mig en promenad innan jobbet.
GillaGilla
Härligt att du snart har skrivit halva uppföljaren på din fösta bok. Här var det också blåsigt och kallt i luften. Kul att kunna mysa i soffan och se en film med dina barn.
GillaGilla