Idag åkte vi passade vi på att åka till Tornby. Jag handlade lite kläder till Melissa för en kupong som vi hade medan Joakim var iväg på swedol. Efter det var det dags för IKEA och köpa en fåtölj till Melissas rum. Riktigt bra blev det!
Den var smidig att sätta ihop och Melissa är nöjd! Det blir bra att ha en plats att sitta på i hennes rum. Nästan så att jag skulle vilja ha en sån fåtölj att sitta och läsa i! Superskön.
Joakim har fortsatt att fräsa och jag har skrivit lite mer produktbeskrivningar och jobba lite mer på min bok.
Melissa har mestadels varit grinig idag, nu har tand nummer två tittat fram också. Så det är inte så konstigt att hon är som hon är. Extremt mammig och säger man nej en gång så blir det gallskrik… Men det var full fart på henne när hon gick med gåvagnen på kvällen. Film på det finns på min instagram (@elinaakangas), även Bamako bestämde sig för att åka med 😅
Imorgon blir det nog mest att hålla oss hemma, men man vet aldrig.
Hoppas att ni haft en härlig lördag!⭐
Kommentera