Hoppas att nu har haft en fin jul! Vi har spenderat hela dagen hos Joakims föräldrar. Det hade kommit mer snö under natten så vi tog ut på en snöpromenad på förmiddagen, och Melissa fick åka snowracer för första gången. Vi får nog införskaffa oss en egen framöver för det var väldigt populärt! Det hade varit jätteskönt ute om det inte blåst så fruktansvärt, men det var desto skönare att komma in igen då. Dagen har mest handlat om att umgås och äta gott, vilket tillhör julen. Det har varit lite småbråk och gnäll men det kommer man inte undan när man har småbarn.
Vi har sett på Kalle Anka, julklappar har öppnats, vi är mätta och belåtna och för det mesta har det varit glada miner!




Hur har er jul varit?
Låter som ni hade en mysig jul❤ vad härligt med en promenad i snön.
Här var julen också helt oki och med massa god jul mat och alla var nöjda.
Mysigt! Jodå vår jul har varit riktigt mysig 🎅🥰
Här har det varit väldigt lugnt. Idag blev det en promenad i kylan och sen lite jobb.
Låter som ni haft en mysig och bra jul, snön var ett stort plus i kanten här.. vi firade jul hemma i lugn och ro då alla var lite snoriga fortfarande.. men trevligt ändå..nu känner jag mig laddad inför 2022
Låter som en härlig julafton! Jag är så glad att vi har en vit jul. Det är kallt och krispigt och alldeles alldeles vitt. Älskar’t!
God Fortsättning på er. Så roligt med en egen snowracer. Det är så roligt att åka på. Ha en fin annandag
Snowracer har jag åkt några ggr det är coolt, samt vi har nö här och det är så tacksamt för det känns onekligen som mer jul då. Samt god fortsättning till er, hoppas att ni har fortsatt bra juldagar